Pomoc
Pomoc dla korzystających z systemu oraz pytania wraz z odpowiedziami.

System pomocy został przygotowany z myślą o wszystkich Użytkownikach naszego systemu. Dołożymy wszelkich starań aby znalazły się tu wszystkie informacje, które ułatwią poruszanie się w systemie. Jeśli nie znajdziesz tutaj rozwiązania na napotkany problem skontaktuj się z nami.

 1. Korzystanie z konta pocztowego bezpośrednio ze strony internetowej

  Poprzez stronę www.pelikany.org możesz w pełni kożystać ze Swojej skrzynki pocztowej w każdym miejscu bez potrzeby konfigurowania klientów pocztowych. Konfigurowanie takich programów nie zawsze jest proste, a na stronie wystarczy się zalogować podając nazwę użytkownika i hasło.
  UWAGA: Jako użytkownika należy podać całą nazwę adresu e-mail, np. uzytkownik@iostrow.com !!!

 2. Konfiguracja konta pocztowego dla programów pocztowych.

  Wielu Użytwników korzysta z zainstalowanych programów obsługujących pocztę takich jak np. Mozilla Thunderbird, Outlook Express. Poniżej znajdują się informacje dotyczące konfiguracji naszych kont pod tymi programami:
  adres e-mail np.: uzytkownik@pelikany.org
  uzykownik: uzytkownik@pelikany.org
  serwer POP3: mail.domena np. mail.iostrow.com
  serwer SMTP: mail.domena (UWAGA: port 587)
  UWAGA: W opcjach dotyczących skrzynki pocztowej należy zaznaczyć, że serwer wymaga uwierzytelniania, a jako hasło i użytkownika pozostawić standardowe ustawienia - to znaczy kazać mu używać tych samych danych co ogólny dostęp do skrzynki (uwierzytelnianie otwartym tekstem).